Kulüpçülüğü Tanıyalım..."MOTOR SÜRMEK BENİM İÇİN BİR TUTKUDUR. TUTKUMU DİSİPLENE ÇEVİREN VE BİRLİK OLMA DUYGUSUNU VEREN, BANA ÖZSAYGI KAZANDIRAN BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE MOTOR KULLANIMI KONUSUNDA YOL GÖSTEREN TÜRK CHOPPER MOTORSİKLET KULÜBÜ OLMUŞTUR. SEVGİ, SAYGI SADAKAT ADI ALTINDA TOPLANAN KARDEŞLİK, AİLE DUYGUSUNU ÖN PLANDA TUTAN BİR OLUMŞUMDUR."

2005 yılının başlarında Türkiye’de hızla gelişmekte olan motosiklet kültürünün paralelinde, motosiklet kulüpleri ve toplulukları ortaya çıkmış, var olan eski oluşumlarda büyümeye başlamıştı.
Ancak hemen hemen tüm oluşumlar her tipte motosikletin katıldığı riders kulüplerdi. Bu dönemde sadece Custom, Cruiser, Chopper motosiklet modellerinden oluşan, tüm halkı, tüm motosiklet hacimlerini ve markalarını kucaklayan bir kulüp yoktu.
2007 yılının başlarında kurucumuz Ali Rıza UYGUR, motosikletlerden ziyade, üzerindeki sürücülerin sosyal dayanışma içinde olacağı, giderek yalnızlığa itilen “Cruiser” sürücülerinin ve atlama basamağı olarak lanse edilen “Cruiser” motosikletlerin hak ettiği saygınlığa ve değere ulaşacağı, ortak bir kulüp çatısı altında toplanma çalışmalarına başladı.
Bu çalışmalar sonucunda Ali Rıza Uygur’un önderliğinde 19 Mayıs 2007 tarihinde kurulan Türk Chopper Motosiklet Kulübü, ilk toplantısını İzmir’de gerçekleştirmiş, ilk toplantıya katılan üyelerin hepsi kurucu üye kabul edilmiş ve toplantıda Ali Rıza UYGUR oy birliğiyle Türk Chopper Motosiklet Kulübü Genel Başkanı olarak seçilmiştir. Bu toplantı da değişmeden günümüze kadar gelen Türk Chopper MK Misyonu da kaleme alınmıştır.
Asıl hedef olan, her türlü hava ve yol şartlarında güvenli toplu sürüşü özendirme, destekleme ve gereken eğitimleri sağlama amacı ile hareket eden Türk Chopper MK farklılık yaratmalıydı. Bunun için her çarşamba Atatürk Heykeli’nin olduğu bir meydan da toplanarak halkla iç içe, insanların rahatça motosiklet sürücülerini görüp yaklaşabileceği, motosikletleri yakından tanıyabileceği ve her türlü konuda konuşabileceği ortamı yarattı.
Bu toplantıların sonrasında şehrin yollarında toplu ve güvenli kortejler halinde sürüşler düzenleniyor. Her hafta gerçekleştirilen bu kortejler, Türkiye’de bir ilktir. Bu sürüş, toplu haldeki “Cruiser” motosikletlerin görsel şovunu, aynı tipteki motosikletlerle toplu sürmenin zevkini, sosyal dayanışmayı ve birlikte hareket etmenin gücünü temsil etmiş, halkımızın teveccühüne mazhar olmuştur.
Halkımızdan aldığımız destekle büyük bir hızla büyüyen Türk Chopper MK, bünyesine bayan sürücüleri de alarak yüreklendirmiş, Türk örf ve adetlerini uygulayarak herkese örnek olmuştur.
Bu büyüme sonucunda Türk Chopper MK ateşi, İzmir’den sonra tüm Türkiye’yi sararak önce Muğla ardından Ankara, Konya, Adana, Aydın, İstanbul, Çanakkale ve Denizli il grupları kurulmuştur. Türkiye’nin birçok ilinde temsilciliklerimiz oluşmuş ve oluşmaya devam etmektedir.
Türk Chopper MK, kardeşlerinden aldığı güçle Türkiye’de birçok ilke imza atmış ve bu bağlamda Türkiye’nin ilk Chopper Festivalini, CCC FEST’i düzenleme başarısını göstererek, dünyadaki benzerleri gibi büyük bir festivali Türk motosiklet severlerine kazandırmıştır. Motosikletlerin trafikte fark edilmelerini ve motosiklet sürücülerinin kask takmalarını özendirme adına, ülkemizde ilk defa yapılan Kask Tasarım yarışmasının fikir babası ve ana destekçisi olmuştur.
“Birlikteliğimiz Gücümüzdür” sloganı felsefemizi yansıtmaktadır ve bizleri birbirimize, kulüp logomuz da vurgulandığı üzere, sevgi saygı ve sadakatle bağlayan Türk Chopper MK hala büyümeye devam etmektedir.
Bu topraklar üzerinde yaşayan her ırk, dil ve dinden vatansever insanların kurduğu Türk Chopper MK yurtdışında da kurulum çalışmalarını sürdürmektedir.
Tüm halkımıza meydanlarda ve yollarda bize gösterdikleri sevgi, ilgi ve coşkulu kutlamalarından dolayı teşekkür ederiz.
Saygılarımızla

KULÜPÇÜLÜĞÜN AVANTAJLARI

GÜVENLİ SÜRÜŞ
Sürüş sırasında birbiri ardına sıralı onlarca motosikletin düzenli ve güvenli bir şekilde gitmesi, ancak ve ancak disiplinli bir düzenin eseridir. TCMK bu disiplini fazlası ile veriyor. Ayrıca toplumda motosikletin hakkettiği değeri motorcuya kazandıran topluluktur.
SEVGİ SAYGI SADAKAT
Din-Dil-Irk gözetmeksizin  her toplumdan ve her meslek gurubundan bünyesinde insan barındıran, birliği ve beraberliği bir sınırlandırma olmadan yaşan ve yaşatan büyük bir aile. Sevgi Saygı ve Sadakat (S.S.S.) adı altında güzel işlere imza atabileceğiniz oluşumdur. Türk Chopper Motosiklet Kulübü.
YARDIM
Onlarca insanın hiç bir amaç gütmeden zaman ve mekan tanımaksızın bir telefonla yardımınıza koşan, sizi hiç tanımasalar bile karşılıksız yardımcı olabilecek bir topluluğun parçası olmak mutluluk ve gurur verici. S.S.S.

Türk Chopper MK Tanıtım Videosu

Biz Kimiz?

Yerli Gezgin Olarak Biz; 
"GENÇ BİR ÇİFTTİN YERLİ HİKAYESİ"
Yerli Gezgin - Ara'da Gezen
Savaş KARAKURT - Esma GÜL KARAKURT
Bir Motosiklet, 
Genç Bir Çift,
ASIL SORU YAPABİLECEKMİYİM DEĞİL, BİZİ KİM DURDURACAK?
Eşli Gezmenin Zor Olması Düşüncesi ile Yola Çıkmayanlara,Bahane Üretenlere Cesaret Verecek Bir Hikaye Daha..

 

Son Blog Yazıları

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14

İnstagram

Bizi Facebook'tan Takip Edin